ČlánkyVýsledky

Vracov – Svinov, 12 dubna 2015

Druhým dubnovým víkendem odstartují jarní druholigové odvety žen. Domácí Vracov bude hostit ostravský Svinov, s nímž zatím v obou soutěžních utkáních dokázal naplno bodovat.

TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Svinov 14:13 (3:5)
Rozhodčí: Pechal Robert (Veselí nad Moravou)
Začátek: 10:30

Sestava: Čajková S, Jurečková – Polanská A., Repíková, Somrová, Netopilová, Kozumplíková – Svitálková (7), Raiskubová (4), Hurtíková (3), Šafářová, Gazdová

Za slunné dubnové neděle nastoupila vracovská děvčata do jarní části II.ligy žen.

Domácí nastoupily oproti podzimu se změnami v obraně, kdy kvůli zranění nehrála Flajzarová a Pekařová. Místo nich, do sestavy nastoupily Kozumplíková (na podzim hrála v útoku) a po dlouhé odmlce, díky zranění Michaela Repíková. Do útoku se z mateřské vrací Renata Gazdová

Od začátku utkání byla patrná zimní přestávka na obou družstvech. Hra se spoustou nepřesností provázela celý první poločas. Do vedení se dostaly soupeřky z Ostravy již v první minutě. V páté minutě zvyšovala nejlepší hráčka Svinova Klára Benešová na 2:0. Teprve v osmé minutě se poprvé prosadil vracovský útok, kdy se podařilo skórovat Romaně Svitálkové. Obrana Vracova pracovala vcelku spolehlivě a získávala jeden míč za druhým, ale útočnicím se vůbec nedařilo. Druhý gól vsítily domácí hráčky až v 22minutě. Do šaten se šlo za stavu 3:5 ve prospěch hostujícího Severomoravského týmu.

O přestávce probíhaly bouřlivé debaty v šatně domácích. Do druhé půle nastoupila domácí děvčata odhodlaně a rychle se jim díky dvěma trefám Andrei Raiskubové, podařilo vyrovnat. Hra se zrychlila, ale pořád se domácí nevyvarovaly spoustě chyb. A když se konečně chytil útok, v obraně to zaskřípalo a najednou z toho bylo vedení Svinova 10:7 v 17minutě druhé půle. Vracovjanky se ale nezalekly tohoto nepříznivého stavu a po oddechovém čase, kdy trenéři museli několikrát razantně nabádat hráčky k aktivitě, se hra zlepšila. Obrana opět získala několik důležitých míčů a tentokrát se již útoku dařilo tuto výhodu zúročit. V 26 minutě druhé půle se podařilo Vracovu vyrovnat na 12:12 a v 29minutě šel Vracov vůbec poprvé do vedení v tomto utkání. Na tento stav ale ještě soupeřky reagovaly vyrovnávacím gólem. Poté zbývala asi minuta a půl do konce. Vracovu se dařilo držet míč do posledních vteřin ve svých rukou. Až se závěrečným hvizdem byl odpískán trestný hod, který pěkným padáčkem proměnila útočnice Svitálková a strhla vítězství na stranu domácích.

Utkání hodnotil trenér Vracova Loprais:

Do jarní části jsme nastoupili velice nervózně a zejména útočnice se nemohly vypořádat se stylem brankářky Svinova. Díky tomuto jsme si zápas velice zkomlikovali a jsem nesmírně rád, že se nám v závěru podařilo urvat oba body do tabulky, která se hodně vyrovnala. Je potřeba nyní co nejrychleji shodit tíhu důležitosti dalších utkání, abychom se vyvarovali tolika chyb. Hru musíme zrychlit a zejména se uvolnit. V takovém napětí jakém jsme dnes hráli, se velice těžko tvoří produktivní hra. V neděli zajíždíme k dlouholetému rivalovi, Drakenu Brno. Musíme se dobře připravit, abychom se pokusili dovézt body z hřiště soupeře.