SK Náchod – TJ Sokol Vracov 24:14 (12:7)
Začátek: 16:00
Rozhodčí: Mixtaj Ladislav (Žatec)

Sestava: Čajková S., Jurečková – Polanská A., Pekařová, Somrová, Flajzarová – Svitálková (4), Hurtíková (7), Raiskubová (2), Šafářová (1), Kozumplíková

V sobotu odpoledne čekala Vracovjanky odveta za minulý týden. Tentokrát vracovské hráčky přesně věděly co od soupeřek čekat. Po odražené střele náchodské útočnice, které se rychle chopila obrana, dokázala rychlým brejkem Raiskubová vsítit branku a Vracov tak vedl v úvodu utkání.

Následujících 15 minut bylo utkání velmi vyrovnané a obě družstva se střídala ve vedení, poté se bohužel hostujícím útočnicím přestalo dařit (10 minut nevstřelily branku), toho bohužel využily domácí hráčky, které dokázaly do konce první půle odskočit na rozdíl pěti branek 12:7.

Vyhlídky na druhý poločas nebyly nejlepší a trápení vracovského útoku se dále prohlubovalo až do stavu 16:8, kdy poprvé v desáté minutě druhého poločasu dokázal Vracov střelit branku. Hosté ovšem znovu nedokázaly zareagovat na vývoj utkání, Náchod vstřelil další čtyři branky a o osudu utkání tak bylo již definitivně rozhodnuto. Vracov stejně jako před týdnem prohrál rozdílem deseti branek.

Neděle
Ženy, liga
TJ Sokol Opatovice nad Labem – TJ Sokol Vracov 31:27 (16:15)
Začátek: 9:30
Rozhodčí: Lenfeld Aleš

Sestava:Čajková S., Jurečková – Polanská A., Pekařová, Kozumplíková, Somrová, Flajzarová – Svitálková (11), Hurtíková (10), Raiskubová (6), Šafářová

Nedělní zápas byl pro oba týmy seznamovací a po pár minutách bylo jasné, že to budou střelecké hody. Vracovský útok se rozjel a opatovická obrana ani brankářka děvčatům nedělala žádné větší problémy a holky proměňovaly jednu branku za druhou. Bohužel stejná situace platila i pro domácí útočnice a za 30 minut hry padlo 31 gólů.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, bohužel hned v prvních minutách odskočily domácí vracovským národkářkám o 3 góly. Náskok se ale zase zvládnul stáhnout na 21:21 a skóre bylo dále vyrovnané. Za stavu 26:25 začaly mít Vracovjanky štěstí na tyčky a Opatovice si v posledních deseti minutách vytvořily náskok a utkání vyhrály v poměru 31:27.

Nejlepší vracovskou hráčkou byla vyhlášená útočnice Romana Svitálková a z Opatovic Barbora Bittnerová, která dala hostujícímu týmu 21 gólů. Vracovské házenkářky mají šanci oplatit porážku Opatovicím za 14 dní, tentokrát na domácí půdě.

St. žačky
TJ Olbramovice – TJ Sokol Vracov 9:26 (1:12)
Začátek: 10:00
Rozhodčí: Doubek (Olbramovice)

Sestava: Jandásková – Novotná, Kolibová, Kočičková – Polanská N. (13), Fridrichová (11), Čajková K. (2), Vybíralová

K zápasu jsme odjížděli vinou zranění a nemocí pouze v osmi hráčkách. Jak se dalo čekat, díky počasí posledních dní bylo hřiště mokré, což značně zhoršuje naše brejkové schopnosti, ty byly ještě více zmrazeny nepískáním offsidu. Začátky obou poločasů byly slabší, dlouho nám trvalo, než jsme výrazněji odskočili.

Příští týden v sobotu st. žačky hrají další zápas, tentokrát v Humpolci.