ČlánkyVýsledky

1. vložený turnaj Dorostenek, Vracov, 8. září 2012

Do úvodu nové sezóny čekal vracovské házenkářky turnaj, který se odehrál 8. září na domácí půdě.

Vracov – Draken Brno     22:14 (10:6)

V prvním zápase děvčata změřila síly s brněnským Drakenem. Vracovský tým nastoupil do utkání v neobvykle vysokém počtu, i když většinu družstva tvořily starší žákyně. Zápas začal příznivě a postupně jsme si vytvořily náskok, který byl o poločase čtyřbrankový. Ten však ještě nic neznamenal a děvčata musela o vítězství bojovat dál. Proti drakenské obraně se dařilo i vracovskému mladšímu útoku a naše obrana hrála také dobře, nedovolila protihráčkám, aby v klidu vystřelily, a brankový rozdíl se navýšil až na konečné skóre 22:14.

• Vanesa Novotná     1

Po hodinové pauze Jihlava zdolala Draken Brno v poměru 19:10, i když brněnský Draken vedl o poločase 8:7.

Vracov – Jihlava     13:8 (7:4)

Turnaj se zakončil zápasem domácích hráček proti házenkářkám z Jihlavy. V tomto utkání padlo celokvě méně branek a také se dalo čekat, že bude vyrovnanější, než ty předchozí. V obou zápasech vracovský tým podržela Lucka Jurečková, která se vrátila na post brankářky, a svými výbornými zákroky zneškodňovala střely útočnic. Asi z třiceti střel se za její záda dostalo jen osm gólů a než se soupeřkám podařilo poprvé vsítit branku, Vracov už vedl 4:0. Oproti předchozímu zápasu se proti vysokým jihlavským obránkyním dařilo více staršímu útoku, a tak strávil na hřišti více času, i když při poledním slunci byla potřeba častějšího střídání. Holky zápas zvládly a po druhém vítězství si připsaly do tabulky čtyři body.