Druhým zářijovým víkendem začala pro vracovské házenkáře nová sezona. Z vysočiny dorazil oddíl Humpolce.

Muži:
Vracov – Humpolec B 35:8 (18:5)
Sestava: Červenák, Gasnárek – Hanák, Lukeš, Šelle, Loprais, Bulička, Raiskup – Svitálek, Jandásek, David, Plášek, Sobotka, Fridrich

Podle papírových předpokladů měl domácí celek  po pádu z druhé nejvyšší soutěže plnit v utkání roli favorita. Soupeř dorazil se sestavou složenou výhradně z dorostenců pod vedením ostříleného humpoleckého útočníka Šafránka. Hosté se dostavili pouze se základním počtem sedmi hráčů, který vylučoval možnost střídání. Fakt, že oslabení hosté nemohli  střídat, velkou měrou přispěl ke konečnému výsledku.

Od úvodních minut zápasu domácí tým naplňoval roli favorita, udával tempo hry a sázel do sítě hostů jednu branku za druhou. Snadno se tak během pěti minut ujal vedení 5:0, vzápětí však hosté dokázali vsítit svou první branku po několikanásobném šťastném odrazu brankové konstrukce přes záda Červenáka.  Poločasový stav 18:5 přinesl do domácí kabiny pohodu a zejména hecování, padne-li dnes čtyřicítka.

Do druhého poločasu vlétli vracovští opět naplno a sázeli jednu branku za druhou. Humpoleckým se podařil vybojovat pokutový hod a Šafránek skvěle zahraným hodem vyzrál na Gasnárka. V druhé polovině druhého poločasu odešla domácím útočníkům přesná muška a začali trefovat hostujícího brankáře, kýžené skoré se tak začalo vzdalovat. Humpoleckým se poved vybojovat i druhý pokutový hod, ale tentokrát Šafránka vychytal Červenák. Celý zápas se odehrával v poklidném duchu bez jakýchkoliv konfliktů a potyček. Rozhodčí Šimek ukončil utkání po šedesáti minutách za stavu 35:8. Muži svou premiéru zvládli a na řadě byly mládežnické zápasy.

Vrchní řada zleva: Milan Zelinka,Vít Červenák, Radek Plášek, Marian Hanák, Jiří Gasnárek, Ondřej Jandásek, Petr Fridrich, Radek Lukeš
Spodní řada zleva: Jakub Svitálek, LIbor Bulička, Viktor Šelle, Pavel David, Michal Raiskup, Zdeněk Loprais, Roman Sobotka

Starší žačky:
Vracov – Humpolec A 25:8 (14:5)
Sestava: Jurečková – Repíková, Somrová, Fridrichová, Vrablicová – Jandásková (9), Niklová (8), Polanská (3), Novotná (3), Šafářová (2)

Stejně jako muži i starší žačky byly favoriti utkání, navíc obhajují loňské prvenství. Humpolec podle papírových předpokladů neměl být soupeř, který by naše děvčata příliš potrápil. Při posledním vzájemném měření sil uštědřili vracovjanky humpoleckým děvčatům drtivou porážku 27:3.

Od prvních minut diktovaly tempo hry domácí hráčky. Hostující hráčky se jen stěží propracovávaly k vážnější střelbě. Velkým problémem pro humpolecké holky byl také přechod ve středním pásmu, kde naše děvčata výborně napadala. Nemálo branek obdržel soupeř také z dobré nacvičených breakových situací, naopak domácí celek nejvíce branek počas zápasu obdržel z trestných hodů. Děvčata snadno porazila Humpolecké „Áčko“ a měla hodinovou regeneraci před zápasem s „Béčkem“.

Starší žáci:
Vracov – Humpolec 16:10 (9:5)

Zápas mezi žáky byl „nejdramatičtějším“ zápasem dne. Při posledním měření sil vedli vracovští hoši na půdě Humpolce 5:0, avšak tento náskok po poločase 11:7 stihli v druhé půli promarnit a remizovali se svým sokem 14:14.

Zápas byl zezačátku poměrné vyrovnaný, útočnici na obou stranách nedokázali svou špatnou střelbou překonat brankáře. Střelba domácích byla však o něco lepší než hostů a tak si vracovští vytvořili čtyřbrankový poločasový náskok. Druhá polovina utkání byla velmi podobní té první. Vynikal domácí brankář Lukeš, který ve všech možných i nemožných pozicích lapil střely humpoleckých. Tentokrát vracovjané druhý poločas utkání zvládly a připsali si první dva letošní body.

Horní řada zleva: Tomáš Kulenda (3), David Pres, Michal Pres (11),  Martin Fridrich
Spodní řada zleva: Ondřej Jandásek, Šimon Hofr, Dominik Lukeš, Vojta Marek, Petr Bačík (2)

Vracov – Humpolec B 22:3 (11:1)
Sestava: Jurečková – Repíková, Fridrichová, Somrová, Vrablicová – Niklová (6), Jandásková (5), Polanská (4), Novotná (4), Šafářová (3)

Po průběhu prvního utkání se nedalo očekávat, že by humpolecké „béčko“ napáchalo domácím svěřenkyním mnoho starostí. Domácí hráčky zcela ovládly první poločas, v němž nastřílely jedenáct branek a po velmi výborné hře obrany inkasovaly pouze jeden.

Ve druhém poločase přidaly domácí holky dalších jedenáct branek a rozložily si tak gólovou zátěž zcela rovnoměrně. I ve druhé půli hrála domácí obrana na jedničku, tentokrát však inkasovala o branku více.