ČlánkyVýsledky

Draken – Vracov, ženy

Vracovjanky přezimují na první příčce

Předzápasové postavení v tabulce obou soupeřů již dopředu znamenalo velkou bitvu. Ve svém posledním podzimním dvouzápase se Vracovjanky utkaly se svými dosud neporaženými rivalkami z brněnského Drakenu.

Draken Brno A – TJ Sokol Vracov 14:15 (7:8)

Do tohoto velmi důležitého utkání nastoupila i bývalá velmi zkušená hráčka Tereza Kunická a trenér Loprais poslal na hřiště zkušenejší část týmu.

Úvod utkání vyšel lépe domácím hráčkám, které vsítily první branku a v zápětí navýšily skoré druhou trefou. Naštěstí dokázaly hostující hráčky snížit náskok na 1:2 a tím odvrátit hned v úvodu utkání nepříjemný náskok Drakenu. Utkání začalo být velmi vyrovnané. Drakenské holky vždy vedly o jednu branku a to do poloviny utkání, kdy se podařilo Vracovu konečně vyrovnat a v zápětí poté po skvěle vybojovaném míči v obraně jít poprvé v zápase do vedení. Nejtěsnější vedení si dokázaly hostující hráčky uhájit a tak odcházely do kabin s jednobrankovým náskokem.

Začátkem druhé půle se na hřišti začala projevovat nervozita obou týmů, hráčky často dělaly chyby, padaly jim míče a střelba nekončila v brankovém prostoru. Dominovaly zejména obrany obou týmů, které na obou stranách sbíraly míče po zkažených systémech útočnic.

Na tribunách probíhal stejně napínavý souboj jako na hřišti, oba tábory fanoušků hnali svůj tým kupředu

Dvě minuty před koncem utkání si dokázaly Vracovjanky vypracovat dvoubrankové vedení, nicméně drakenským se podařilo snížit. Útok nepodržel míč dostatečně v útočné třetině, zčehož následoval rychlý protiútok v posledních sekundách zápasu. Domácí hráčka byla při snaze rychlé střelby faulována a rozhodčí nařídil trestný hod po čase. V tuto chvíli bylo jasné, že Vracovjanky si ze hřiště soupeřek odvezou minimálně jeden cenný bod, jenomže domácí útočnice tresný hod, který hostující brankářka vychytala, nepromněnila a Vracov tak mohl slavit velmi cenné dva body. K podzimní neporazitelnosti scházel pouze poslední krouček a to porazit průměrně hrající Drakénské „béčko“.

Sestava

• Branka: Lucie Rausová
  • Obrana: Tereza Kunická – Jana Presová, Dora Kozumplíková – Silvie Flajzarová, Andrea Polanská, Pavlína Netopilová
  • Útok a branky: Romana Gazdová, Renata Gazdová, Andrea Raiskubová, Marcela Hurtíková

Draken Brno B – TJ Sokol Vracov 16:24 (6:11)

Po vydařeném prvním utkání poslal kouč Loprais do obrany hráčky, které do prvního zápasu příliš nezasáhly a dal jim tak šanci se ukázat.

Stejně jako v zápase s „áčkem“,, i drakenské „béčko“ se ujalo vedení v zápase 1:0. Jenomže tentokrát hostující hráčky dokázaly okamžitě reagovat a střelkyně Romana Gazdová snížila stav. Obrana vybojovala tři míče a z protiútoků hostující střelkyně zakončily, nejdřívě Andrea Raiskubová a poté přidala další dvě trefy Romana Gazdová. Domácím hráčkám se podařilo konečně snížit na 2:4 a oživit naději na vyrovnaný zápas. Jenomže dalšími dvěma góly navýšila Romana gazdová na stav 6:2. Domáci hráčky přidaly třetí branku, ale z následného protiútoku se poprvé v zápase prosadila Hurtíková, drakeňanky snížily, ale Hurtíková svou druhou trefou opět navýšila náskok. V následujícím útoku po vybojovaném míči v obraně se prosadila i poslední útočnice Vracova Renata Gazdová. Poločasové stav se zastavil na 11:6 pro Vracov.

V druhém poločase otevřely skoré opět domácí hráčky a snížily na 11:7, ale jak už tomu bývá zvykem, Vracovjanky na obdržený gól zareagovaly dalšími třema brankami. Ve druhé polovině druhého poločasu se dařilo opět Romaně Gazdové, která vstřelila pět branek zasebou a zakončila tím gólový účet Vracova. Po vypuštěném závěru hostujích hráček dokázalo drakenské „béčko“ vsítil ještě tři branky ale na celkový výsledek zápasu to podstatný vliv nemělo.

Vracovjanky svou povinnost zvládly na jedničku a přezimují po skvěle odehraném podzimu na první příčce tabulky bez ztráty bodu.

Tým předvedl standardně dobrý výkon a všechny hráčky si zaslouží pochvalu, dnes zejména mladá obránkyně Flajzarová, která se za podzimní část sezony dokázala vypracovat na velmi kvalitní obránkyni.

Sestava

• Obrana: Andrea Polanská – Silvie Flajzarová, Pavlína Netopilová, Jana Presová, Tereza Kunická
  • Útok a branky: Romana Gazdová 14, Renata Gazdová 4, Andrea Raiskubová 4, Marcela Hurtíková 2