ČlánkyVýsledky

Rokytnice, Draken – Vracov, muži

Smolný víkend završil Vracov nakládačkou na brněnské Kraví Hoře.

Těžký los čekal na Vracovjany vrámci 7. a 8. kola druhé ligy, když v sobotu zajížděli do Rokytnice u Přerova a v neděli do Brna. V sobotu chybělo hostům více štěstí a v neděli Vracov odpadl a znechucen prohrál vysokým rozdílem.

TJ Sokol Rokytnice – TJ Sokol Vracov 27:25 (13:8)

Sestava: Červenák – Hanák, Bulička, Raiskup – Svitálek 9, Fridrich 6, Plášek 4, Sobotka 4, Jandásek 2

V sobotním utkání se Vracovjané představili v silně kombinované sestavě na hřišti jednoho z favoritů soutěže. K nelibosti stovky domácích diváků patřil začátek zápasu hostům, kdy předvedl brankář Víťa Červenák několik znamenitých zákroků a útočníci proměnili šance, do kterých se dostávali nacvičenými kombinacemi přes slabou obranu Rokytnice.

Bohužel i domácí útočníci byli ve velmi dobrém rozpoložení a v desáté minutě se dostali poprvé do vedení. Období mezi 15. a 25. minutou patřilo jasně Rokytnici, která si přesnější hrou vybudovala 5 ti až 6 ti brankový náskok, zaskočení hosté byli sto jen zkorigovat poločasový výsledek na 13:8.

Hostující kouč Zelinka nabádal družstvo, že zápas ještě není ztracený a s výsledkem se dá ještě lecos udělat. Tyto slova si jeho svěřenci vzali do hlavy a od počátečního hvizdu rozhodčího to byli Vracovjané, kteří ovládli hřiště. Krásnými kombinacemi v útoku se dostávali do naprosto „volných ruk“, které nejčastěji a s velkou jistotou a přehledem zakončovali Kuba Svitálek s Petrem Fridrichem. V tomto důsledku se domácí náskok během prvních deseti minut ztenčil na dvě branky a domácí kouč i diváci začali být silně nervózní a burcovali své hráče k většímu zápalu do boje. Ale vracovská mašina pokračovala v devastaci domácí obrany a sázela jednu branku za druhou. Domácí výborný útok ale skoro na každou hostující branku našel odpověď a tak po výsledku druhého poločasu 14: 17 se přesto z vítězství radoval domácí soubor.

Za zmínku stojí krásná branka Radka Pláška, který využil velké zkušenosti a z 9 metrové vzdálenosti propálil z trestného hodu domácího brankáře.

Draken Brno – TJ Sokol Vracov 29:11 (14:4)

Sestava: Červenák, Hanák – Bulička, Loprais, Lukeš, Raiskup – Fridrich 6, Plášek, Sobotka, Jandásek, Svitálek

V nedělním utkání na hřišti brněnského Drakenu se hosté z Vracova celý zápas trápili a zejména v útoku to bylo jedna velká lapálie, když za celý zápas nedokázali vracovští útočníci najít recept na výbornou domácí obranu, a když se jim už po velkých peripetiích podařilo přejít přes tento val, tak jejich střely pochytal domácí golman Divina.