ČlánkyVýsledky

Vracov – Olbramovice a Jihlava, 10. září 2017

V 1.kole oblastní soutěže jsme hostili družstva Olbramovic a Jihlavy. Muži se soupeře nedočkali. Jihlava ve čtvrtek oznámila, že nepřijedou a přátelský zápas s Drakenem se kvůli nemocem soupeře nepodařilo dojednat.

ženy:  TJ Sokol Vracov – TJ Olbramovice   15:10 (9:5)
1.kolo oblastního přeboru jsme hostili soupeře z Olbramovic a Jihlavy. V prvním zápase nastoupily naše ženy proti družstvu TJ Olbramovice. Z mistrovského týmu dorostenek nastoupila jen tři děvčata. Po vítězném tažení na Mistrovství republiky se holky rozprchly po Evropě a sešly až v září na dva tréninky. K tomu přibyla jedna  zlomená noha a další hráčka po nemoci, někdo se nevrátil z dovolené, taky jedna svatba a tak jsme dali dohromady jen 8 hráček.

Dva měsíce bez házené se podepsaly na výkonu a tak to byla bída. Špatná fyzická kondice u  děvčat po mateřské se dá pochopit, ale i ostatní na tom nebyli lépe a tak pohledné házené bylo málo. Po poločase 9:5 se druhý poločas nemohl útok prosadit ani z vyložených pozic a otloukali soupeřovu brankářku, a tak rozdíl pěti branek z první půle se nepodařilo navýšit a zápas skončil vítězstvím domácích  15:10. Obranu trápila jediná útočnice soupeře.

Sestava: v brance Lucie Jurečková, obrana Monika Pekařová, Andrea Polanská, Veronika Somrová, útok Marcela Hurtíková  (7 branek), Kateřina Šafářová (5 branek), Romana Svitálková (3 branky) a Renata Chlustinová.

Trenér Zdeněk Loprais výkon komentoval slovy: „Zlepšit musíme především pohyb a střelbu, která byla mizerná. Po prázdninách je fyzička družstva tak slabá, že já, který 10 let netrenoval, jsem holkám při běhu stačil!“

Komentář kapitánky družstva: Po prázdninách kdy většina hráček byla na dovolených, či pracovně v zahraničí jsme se před prvním podzimním zápasem sešly v podstatě na jediném tréninku. Nedalo se tedy očekávat, že výkon bude na nejlepší úrovni. Nicméně si myslím, že na to v jakém počtu jsme hrály, jsme nepodaly nejhorší výkon a chybějící fyzička nebyla tím rozhodujícím faktorem. Bohužel některé hráčky jsou po nemoci, další z řad mladších nemají zájem našemu družstvu žen pomoct. Samozřejmě se budeme snažit zapracovat jak na fyzičce, tak na střelbě a dobré obranné hře.

starší žákyně: TJ Sokol Vracov – SK Autonot Jihlava  7:2 (4:1)
Proti družstvu SK Autonot Jihlava naše starší žákyně nastoupily v maximálním možném počtu, tj. na hřiště vyběhlo 15 hráček a ještě bylo několik omluvenek. Taky tady byl vidět malý počet treninků po prázdninách, což se odrazilo především na nepřesné střelbě. V zápase se na hřiště dostala všechna děvčata a i některé mladší žákyně z vítězného týmu na Poháru ČR ve Svinově si vyzkoušely hru ve vyšší kategorii na jiných postech, než byly doposud zvyklé. Obrana v prvním poločase dlouho držela nulu a ten nakonec skončil 4:1 pro domácí, z čehož je vidět malá produktivita útoků. I druhý poločas jsme byli lepším družstvem, ale na střelbě budou muset děvčata zapracovat. Zápas skončil vítězstvím Vracova 7:2. Budeme muset na treninku zabrat, protože v příštím kole hrajeme opět doma proti TJ Miroslav a to bude jiný soupeř než Jihlava.

sestava:
brankářky: Kateřina Kulendová, Kateřina Slavíková,
obrana: Aneta Lopraisová, Kateřina Salvová, Karolína Semmlerová, Anna Kůrová, Aneta Varmužová, Aneta Kremlová, Adéla Šťastná, Marie Valihrachová,
útok: Adéla Dobešová (3 branky), Adéla Chlustinová (3 branky), Terezie Varmužová (1 branka), Amálie Varmužová, Natálie Snášelová.