Výsledky

Vracov – Miroslav, MS Brno 17.9.2017

V neděli 17.9.2017 jsme očekávali těžké zápasy s družstvy TJ Miroslav. Po omluvě soupeře zápas mladších  žákyň Vracov – Miroslav překládáme na sobotu 7.10.2017 . A tak jsme celé deštivé dopoledne čekali, od 8 hodin na dorostenky Miroslavi a pak na 10:45 a 13:25 starší žákyně,  ale žádného soupeře se děvčata nedočkala a tak delegovaný rozhodčí, který měl pískat první tři zápasy, nakonec po domluvě odpískal utkání žen s KNH MS Brno. Na hřišti jsme strávili  pomalu celou neděli a hrál se jediný zápas.

ženy
TJ Sokol Vracov – KNH MS Brno  19:9 (6:4)

Tuto neděli zavítaly do Vracova hráčky KNH MS Brno. Celý zápas se hrál za silného deště, což hodně ovlivnilo kvalitu předvedené hry obou družstev. Největší problém byl mokrý míč a hodně kluzký terén, takže se obě družstva dopouštěla hodně technických chyb. V útoku to byla hlavně nepřesná střelba  a tak domácí děvčata prohrávala po deseti minutách 1:2. První půle byla hodně vyrovnaná a do šaten se šlo za stavu 6:4 pro domácí. Bylo jen otázkou, které družstvo se dokáže lépe vypořádat s klimatickými podmínkami. Nakonec to byla domácí děvčata, která do druhé půle vlétla, jakoby hrála na suchém povrchu. V páté minutě to již bylo 10:4 pro domácí. Domácím  začaly vycházet rychlé protiútoky a hlavně z těchto akcí dokázaly skórovat. Proti minulému kolu zahrála mnohem lépe obrana, která získala spoustu míčů. V útoku se postupně do střelecké listiny zapsaly všechny domácí útočnice. Za ženy domácích si odbyla premiéru v minulé sezoně dorostenka Eliška Niklová, které přispěla k vítězství Vracova dvěma brankami a taky Renata Chlustinová, která se vrátila po narození druhého dítěte, dala v zápase dvě pěkné branky. Po sedmi brankách vstřelila Marcela Hurtíková a Natálie Polanská. Po konečném hvizdu rozhodčího Roberta Pechala, svítilo na světelné tabuli skóre 19:9 pro domácí.

Celý zápas zhodnotil trenér domácích Zdeněk Loprais takto: „Bylo jasné, že na takto těžkém terénu nebude k vidění nijak hezká a technická házená a že hlavním úkolem bude se vypořádat s mokrým terénem. V první půli se nám nedařila střelba z volných pozic. Pomohla nám přestávka, kdy děvčata získala potřebný klid a jistotu a do druhé půle nastoupila do utkání s odhodláním zvítězit. I když ve hře ještě bylo dost technických chyb, tak věřím, že hra půjde postupně nahoru. Příští týden jedeme k odvetě do Brna a rádi bychom pokračovali na vítězné vlně“.

Začátek: 12:00

Sestava a branky: Lucie Jurečková – Veronika Somrová, Andrea Polanská, Pavlína Netopilová – Natálie Polanská (7), Marcela Hurtíková (7), Kateřina Šafářová (2), Renata Chlustinová (2), Eliška Niklová (1)