ČlánkyVýsledky

Vracov – Opatovice, Veselí – Vracov, 13. září 2015

Druhý zářijový víkend maji na programu své zápasy ženy a muži. Ženy přivítají doma Opatovice nad Labem, muži zajíždí na derby do Veselí.

Ženy
TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Opatovice nad Labem 15:22 (5:9)
Začátek: 10:45
Rozhodčí: Šimice Václav (Plzeň)

Sestava: Čajková S., Jurečková – Polanská A., Repíková, Somrová, Netopilová, Pekařová – Polanská N. (5), Šafářová (1), Gazdová (2), Hurtíková (7)

Komentář: V neděli nastoupily vracovské házenkářky ke svému druhému letošnímu utkání ve 2.lize. Soupeřkami byly hráčky z Opatovic nad Labem, proti kterým se domácímu družstvu v loňské sezóně příliš nedařilo. Domácí sestavu oproti minulému zápasu posílila v útoku Marcela Hurtíková.

Do začátku utkání vstoupily lépe soupeřky z Opatovic a ujaly se vedení 2:0. Domácím útočnicí se v první půli poločasu nedařilo překonat brankářku Ansorgovou a spousta střel končila také na brankové konstrukci. Hosté pomalu zvýšili své vedení na 6:2. Po oddechovém čase domácí hráčky přitvrdily hru v obraně a spolu s brankářkami zastavily několik opatovických šancí. Zlepšila se souhra útočnic a do šaten šel domácí celek se 4 brankovou ztrátou za stavu 5:9.

Ve druhém poločase domácí hráčky držely krok se soupeřem. Útočnice si tvořily více šancí, proměnily několik trestných hodů a obrana nenechala hostující vytvořit si větší náskok. V 18. minutě druhého poločasu se Vracovjanky dotáhly na rozdíl 3 branek při skóre 12:15. Poté si bohužel celý domácí tým vybral slabší chvilku, čehož soupeř náležitě využil. Během 10 minut se opatovické házenkářky dostaly do vedení 22:13 díky několika úspěšně zakončeným rychlým brejkům, na které domácí nedokázaly odpovědět. V posledních minutách zápasu se ještě podařilo snížit stav na 15:22. Utkání skončilo neproměněným opatovickým trestným hodem po čase, kterého se ujala nejúspěšnější střelkyně hostujících Bittnerová.

Nejlepšími hráčkami utkání byly vyhlášeny domácí bekyně Michaela Repíková a brankářka hostujícího týmu Aneta Ansorgová.