K dalšímu ligovému zápasu ženy zajížděly do Opatovic nad Labem

Sokol Opatovice nad Labem – TJ Sokol Vracov 23:21 (13:14)
Rozhodčí:
Václavík Aleš (Jihlava)

Sestava: Čajková Silvie, Jurečková Lucie – Polanská Andrea (K), Repíková Michaela, Somrová Veronika, Pekařová Monika, Flajzarová Silvie – Hurtíková Marcela (12), Polanská Natálie (5), Šafářová Kateřina (1), Fridrichová Alžběta (3)

Komentář: Nedělní odvetné utkání odehrály vracovské házenkářky na půdě soupeře v Opatovicích nad Labem. Svůj premiérový zápas v týmu žen si úspěšně odbyla útočnice Alžběta Fridrichová.

Do utkání lépe vstoupil hostující tým, který vletěl na protihráčky a rychle se ujal vedení 3:1. Na to reagovala zaskočená domácí lavička oddechovým časem. Celý první poločas excelovaly jak domácí, tak hostující útočnice a postaraly se o pěknou podívanou pro diváky. Hostujícímu celku se stále dařilo držet jednobrankový náskok, který však domácí hráčky neustále dotahovaly. Do šaten družstva odcházela za stavu 13:14 ve prospěch Vracovjanek.

Hned ze začátku druhého poločasu zabraly domácí hráčky a během úvodních minut dokázaly otočit skóre ve svůj prospěch. Stejně jako v minulém zápase dokázaly odskočit na čtyřbrankový náskok díky rychlým brejkům. Vracovské házenkářky se však ani tohoto rozdílu nezalekly a trpělivou hrou pomalu ubíraly z náskoku domácích. Ve druhé polovině druhého poločasu se pro změnu předvedly hráčky hostující obrany, které spolu s brankářkou stále udržovaly Vracovjanky ve hře o body. Utkání bylo napínavé až do posledních minut, kdy hosté snížili na 22:21. V úplném závěru zápasu vsítily domácí útočnice ještě jeden gól a pojistily si výhru 23:21.

Utkání zhodnotila kapitánka Vracova Andrea Polanská :
„Velmi dobře jsme vstoupily do začátku zápasu, kdy jsme využily slabší chvilky domácích a dostaly se do slibného náskoku. Nicméně soupeřky se rychle vzpamatovaly a zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný. My jsme nakonec doplatily na několik zbytečných chyb hlavně na začátku druhého poločasu a na tom musíme do příště zapracovat.“