TJ Sokol Olbramovice – TJ Sokol Vracov

Ženy:
Olbramovice A – Vracov 14:14
Sestava – Čajková – Polanská A., Presová J., Schneiderová M., Pekařová M., Hurtíková M. (8), Svitálková R. (5), Gazdová R., Raiskubová A. (1)

Ve druhém kole čekaly vracovské ženy dva důležité zápasy s Olbramovicemi. Ale ještě než přijely
na hřiště, dozvěděly se nepříjemnou zprávu, že pan rozhodčí Nikl, který měl zápas pískat, má problémy s autem a nepřijede. Naštěstí se pískání prvního zápasu ujal Libor Tománek, který přijel jen jako divák.

Domácí tým se ujal krátkého vedení 1:0, naše ženy hned vzápětí dokázaly vyrovnat a od té chvíle začaly diktovat hru. Obrana sbírala balony a brankařka Čajková vychytávala šance Olbramovic. Útoku se také dařilo proměňovat šance a zásluhou celého týmu skončil 1. poločas výsledkem 4:9 pro naše ženy.

Druhý poločas ovšem z pohledu Vracova nezačal velmi dobře. Olbramovicím se postupně dařilo snižovat a vracovské ženy nedokázaly na obdržené branky odpovídat. Domácím hráčkám se začalo dařit vše, na co sáhly a vracovská hra začala být čím dál víc nervóznější. Ve 12. minutě, když už Vracov vedl jen o jednu branku, si vyžádal time, aby trochu zklidnil hru. Bohužel zápas pokračoval ve stejném duchu, útoku se nedařila střelba a i ze středu brankoviště trefoval hostující brankařku. Pár minut před koncem ženy Vracova prohrávaly o dvě branky. Následujícím útokem se podařilo snížit, a když vracovská obrana minutu před koncem dokázala vybojovat balon, Romana Svitálková v poslední vteřině zápasu dokázala srovnat na 14:14. Po jasném prvním poločase se nakonec podařilo Vracovským ženám vydřít bod.

Olbramovice B – Vracov 19:18
Sestava – Čajková – Polanská A., Presová J., Schneiderová M., Pekařová M., Hurtíková M. (7), Svitálková R. (3), Gazdová R. (3), Raiskubová A. (5)

Na druhý zápas, kvůli absenci rozhodčího, se muselo dlouho čekat. Zápas nakonec odpískal Martin Šimek, který pískal v Miroslavi a oběma stranám se toto řešení jevilo jako nejlepší.

V minulé sezóně vracovské ženy s Olbramovicemi „B“ ztratily bod a chtěly, aby tomu letos nebylo stejně. Uvědomovaly si, že to nebude lehké, protože olbramovické „B“ je velmi běhavé a dokáže
se chytit šance. Celý první poločas byl velmi vyrovnaný, oběma týmům se dařilo své útoky proměňovat a po třiceti minutách byl výsledek 9:10 pro hostující tým.

Druhý poločas pokračoval stejně, byl vyrovnaný a obě družstva se předháněly ve vstřelení branky. Ve druhé polovině poločasu se vracovským ženám podařilo odskočit na rozdíl dvou branek,
ale bohužel toto vedení nedokázaly dlouho udržet. Domácí tým náskok velmi rychle stáhl a naopak
se ujal vedení. Po několika nepovedených vracovských útokách si Olbramovice „B“ jednogólové vedení udrželo až do konce. Hostující tým si tak po dvou zápasech odvezl domů jen jeden bod.

Starší žačky:
Olbramovice – Vracov 19:17 (9:5)
Sestava: A. Fridrichová – M. Repíková, V. Somrová, N. Polanská, H. Buličková – K. Jandásková (12), E. Niklová (5), V. Novotná, K. Šafářová

Dne 30. září 2012 jsme sehráli mistrovský zápas starších žaček  v Olbramovicích.
Do zápasu vstoupili lépe domácí hráčky, kdy z prvního útoku dokázaly vsítit první branku. Z následující rozehrávky ze středu hřiště  Klára Jandásková střelou o zem pod nohu brankařky vyrovnala.
Úvodní půle se nesla ve velmi napínavém duchu. I přes naši velkou snahu  se nám ne vždy dařilo herně kombinovat a následně střílet z připravených pozic. Spousta útoků skončila nezdarem díky dobré hře domácí obránkyně, hrající na pozici beka. Také na hře obrany  byla vidět velká snaha po dobrém výsledku.  Brankakřa stačila pochytat spoustu střel olbramovických útočnic, ovšem jen do té doby, než domácí útočnice začali střílet pouze nahoru. Tam naše malá brankařka ne vždy dostala. Poločas tak skončil 9:5 pro Olbramovice.

I do druhé půle vstoupili lépe domácí hráčky. Během prvních pěti minut jsme prohrávali  už o 8 branek. Zvrat ve hře našich útočnnic nastal po důrazné promluvě trenérky Jany Presové.
Začaly se dařit systémy i střelba.  Na základě zlepšeného výkonu jsme dokázali snížit náskok domácích na čtyři branky. Zejména hra na brankovišti a finální přihrávky mezi obránce slavili úspěch. I obrana se značně zlepšila v porovnání s výkonem v první půli. Překvapila i v brance hrající   Alžběta Fridrichová, která přidala výborné zákroky i při střelách pod břevno. Skóre jsem dokázali snížit na rozdíl dvou branek. Všem se nám dostalo pochvaly od trenérky Jany Presové  za snahu a předvedený výkon. Konečný stav zápasu 19:17 ve prospěch domácích hráček.