Výsledky

Vracov – Draken, neděle 31. května 2015

Poslední májová neděle přinsla poslední domácí zápas mužů a žen v tomto soutěžním ročníku. Soupeřem byl brněnský Draken.

Ženy II. liga
TJ Sokol Vracov – Draken Brno  17:19 (5:8)
Rozhodčí: Robert Pechal (Veselí n. Moravou)
Začátek: 10:30

Sestava: Čajková S., Jurečková – Repíková, Polanská A., Pekařová, Somrová, Netopilová – Hurtíková (11), Raiskubová (5), Kozumplíková (1), Gazdová

Za krásného slunného dopoledne, nastoupila vracovská děvčata ke svému poslednímu letošnímu zápasu v II.lize. Domácí útok se od prvních minut trápil a nevěděl si rady zejména s hostující brankářkou. První branku vsítila domácí Hurtíková teprve ve dvanácté minutě. V té chvíli naštěstí držela ve hře o dobrý výsledek Vracov obrana s brankářkou Čajkovou. Střelecké trápení ale trvalo dál a do šaten se šlo za stavu 5:8 pro hostující celek. Teprve dvacet minut před koncem utkání našly domácí útočnice recept na obranu Brna a začaly stíhací dostihy. Jenže když se začalo dařit v útoku, tak se zase moc nedařilo obraně. Ale ještě pět minut před koncem se podařilo Vracovu srovnat na 16:16. Pak ale hosté dali dvě rychlé branky, na které domácí nestačily zareagovat, a o vítězi bylo rozhodnuto. Závěrečný domácí zápas domácí prohrály v poměru 17:19. Další tři zbývající utkání hrají venku a to postupně v Opatovicích nad Labem, Náchodu a letošní ročník končí již u jistého vítěze v Praze-Modřanech.

Utkání zhodnotil domácí trenér Loprais:

„Soupeře z Brna velice dobře známe a věděli jsme, co nás čeká, ale zejména v první půli se nám totálně nedařila střelba. Jediná útočnice Hurtíková dokázala v prvním poločase skórovat. Pak si soupeř začal na ni dávat pozor a v útoku jsme se dál velice těžko prosazovali. Škoda jen závěru utkání, kdy jsme se soupeřovi dotáhli, že jsme nepokračovali v herní aktivitě, která hosty zaskočila a místo toho jsme nechali hosty opět odskočit do rozhodujícího trháku. Teď zajíždíme k těžkým soupeřům, ale chceme se jistě porvat o lepší umístění v konečném účtování letošního ročníku.“