Výsledky

Žačky, muži, ženy – sobota 23. května a neděle 24.května 2015

Předposlední květnový víkend měli vracovští házenkáři o zábavu postaráno. V sobotu na domácím hřišti od 9:00 proběhl první vložený turnaj mužů, po turnaji odehrály ženy svůj první jarní ligový zápas proti Opatovicím a nakonec mladší žačky odjely  na Vysočinu do Humpolce k předposlednímu sedmému turnaji. A v neděli hrály ženy ve Svinově. Utkání starších žákyň s Ostopovicemi přeloženo.

ženy, II. liga

sobota 23.5.2015: ženy TJ Sokol Vracov – Sokol Opatovice nad Labem 14:18 (7:8)
Rozhodčí: Jurtík Pavel (Chropyně)
Začátek: 16:00

Sestava: Čajková S. Jurečková – Repíková, Polanská A., Pekařová, Somrová, Netopilová – Hurtíková (7), Raiskubová (5), Šafářová (1), Gazdová, Kozumplíková (1)

Za deštivého odpoledne nastoupily vracovské házenkářky proti Opatovicím nad Labem. Do sestavy se po zranění vrátila Monika Pekařová, ale z útoku vypadla z důvodu zranění Romana Svitálková. Obě družstva začala velmi opatrně. Obrany předčívaly útok a skóre bylo velmi vyrovnané. Vracovu se zejména dařilo eliminovat nejlepší střelkyni Opatovic Bittnerovou a do šaten se šlo za stavu 8:9 pro hosty. Po přestávce to byla opět zejména hra obran. A v 38. minutě svítilo na ukazateli skóre 11:11. Pak si ale vybral slabší chvilku domácí celek. Útoku se nedařilo proměňovat šance a z rychlých protiútoků soupeřky trestaly. Domácí celek nedal celých patnáct minut ani branku a během toho si hosté vytvořili pětibrankový náskok, který si v pohodě udrželi až do samého závěru. Hosté nakonec zaslouženě zvítězili o 4 branky 18:14.

Utkání nám zhodnotila brankářka Silvie Čajková:

„Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř a byli jsme na něho připraveni, ale zase nás zklamal druhý poločas, kdy jsme vypadli z tempa a nechali jsme soupeřky odskočit na luxusní náskok. Takových chyb se musíme vyvarovat, pokud chceme v dalších utkáních pomýšlet na body.“

neděle 24.5.2015: ženy TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Vracov 12:12 (5:3)
Rozhodčí: Paško Pavel

Sestava: Čajková S. – Repíková, Polanská A., Pekařová, Somrová, Netopilová – Raiskubová (8), Gazdová (2), Kozumplíková (2)

v neděli zajížděl Vracov do severomoravské metropole Ostravy – Svinov, v poměrně oslabené sestavě, kde ještě oproti sobotě ze sestavy vypadly hráčky Hurtíková a Jurečková – zranění a Šafářová jela do Anglie. Vracov měl jen dvě klasické útočnice a z obrany musely vypomoct univerzální hráčky Kozumplíková a Pekařová. Utkání bylo plné nepřesností a chyb. Tím pádem každá branka měla nesmírnou cenu. Hosté za poločas vstřelili jen tři branky a do šaten se šlo za stavu 5:3 pro domácí. Po přestávce pokračoval nastavený trend z první půle, technické chyby, špatná střelba. A když se v domácím dresu rozehrála útočnice Strnišťová, vypadalo to s Vracovem zle. Paradoxně hosty nastartovala kuriózní branka, kdy již ztrácely tři góly. Domácí rozehrávali autový hod a po špatné komunikaci mezi obránkyní a brankářkou si domácí vstřelili vlastní gól. Poté jako by hosty pokropila živá voda. Útok začal přehrávat obranu domácích a z toho pramenily fauly a šestimetrové hody, které s přehledem proměňovala Andrea Raiskubová. Za posledních deset minut padlo víc branek, jak během celého utkání. Vracovu se podařilo minutu před koncem vyrovnat. Domácí měli ještě šanci strhnout vítězství na svou stranu, kdy po čase střílela nejlepší útočnice domácích Strnišťová trestný hod, ale nastřelila jen tyč a tak dělba bodů byla nakonec spravedlivá.

Utkání zhodnotila nejúspěšnější střelkyně hostů Andrea Raiskubová.

„Do utkání jsme nastupovali s velkým respektem k soupeři, neboť náš útok byl hodně oslaben. Zejména v první půli jsme nevěděli jak na domácí brankářku. Naštěstí se mi podařilo ke konci utkání proměnit šestimetrové hody, které celý útok psychicky zvedli a bod z Ostravy bereme. Vždyť jsme celé utkání jen dotahovali.“

sobota 23.5.2015: muži 1. vloženy turnaj

9.00 hodin TJ Sokol Vracov „A“ – TJ Sokol Vracov „B“ 12:6 (7:3)

10.10 hodin SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Vracov „A“ 11:9 (5:5)

10.45 hodin TJ Sokol Vracov „B“ – Draken Brno „B“ 8:14 (6:8)

11.55 hodin Draken Brno „B“ – TJ Sokol Vracov „A“ 11:12 (6:5)

12.30 hodin TJ Sokol Vracov „B“ – SK Autonot Jihlava 12:13 (6:8)

13.05 hodin TJ Sokol Vracov „A“ – Draken Brno „C“ 13:14 (7:5)

14.15 hodin Draken Brno „C“ – TJ Sokol Vracov „B“ 12:9 (7:8)