ČlánkyVýsledky

Vracov – KNH MS Brno, muži

Vracov prohrál důležité utkání s Brnem.

Vrámci 6. kola druhé ligy národní házené hostil Vracov sousední tým tabulky Moravskou Slávii Brno. Domácí tým potřeboval vyhrát, aby se odpoutal od sestupového bahna. Po vyrovnaném poločase se hosté zlepšenou hrou dostali na koně a domácím nedali šanci.

TJ Sokol Vracov – KNH Moravská Slávia Brno 21:25 (10:11)

• Sestava a branky: Červenák, Hanák – Bulička, Loprais, Šelle, Raiskup, Lukeš – Fridrich 9, Svitálek 4, Sobotka 4, Jandásek 2, Plášek 2

Hosté, kteří doposud s jedním bodem okupovali předposlední příčku, přijeli do Vracova s kompletní sestavou a velkou touhou urvat první vítězství v sezóně. Začátek utkání byl opatrný a první branka padla do domácí sítě ve 3. minutě. Domácí útok vzápětí srovnal, když z volné pozice zakončoval Fridrich. Branky střídavě padaly na obou stranách do stavu 6:6, kdy zkušenější hosté využili několika domácích chyb a dostali se do dvoubrankového vedení, ale domácí soustředěnou hrou dokázali srovnat na 9:9. V dramatické koncovce šli hosté do trháku 9:11, domácím se podařil zúročit vybojovaný balon 10:11, ale další chybu hostujícího celku nedokázali využít a tak se na přestávku odcházelo za mírného vedení „Morendy“.

Začátek druhé půle se nesl ve stejném duchu jako poločas prvý. Chleba se lámal mezi 40. a 50 minutou, kdy se hostům podařilo několikrát přehrát domácí obranu a dostali se do tříbrankového trháku, který se domácím nepodařilo zastavit ani zlepšenou střeleckou muškou. Nejvíce branek za domácí nastřílel šikovný Fridrich. Hosté v utkání předvedli kolektivnější výkon zejména v útoku. Nejlepším hráčem utkání byl hostující Šafář, který nastřílel 16 branek.

K dalším dvěma utkání zajíždějí Vracovjané na horkou půdu severomoravské Rokytnice a v neděli se pokusí urvat body na umělé trávě brněnského Drakenu.