ČlánkyVýsledky

Vracov – KNH MS Brno, ženy

Neporazitelnost Vracovjanek pokračuje.

Ve slunném nedělním odpoledni nastoupily vracovské ženy k dalšímu mistrovskému utkání. Tentokrát se snažily obrat o body Vracov ženy z brněnské Moravské Slavie. Při pohled na tabulku soutěže se však nedalo očekávat, že by Slavistky mohly bodovat.

TJ Sokol Vracov – KNH MS Brno 26:19 (12:9)

sestava

• branka: Rausová Lucie
  • obrana: Polanská Andrea – Presová Jana, Flajzarová Silvie, Netopilová Pavlína
  • útok: Gazdová Romana 12, Hurtíková Marcela 8, Raiskubová Andrea 6

Výhodu první útoku získaly brňanky a ihned promněnily, ujaly se tak vedení v utkání 1:0. Bylo to ovšem poslední vedení Slavistek v zápase. Stejně jako soupeřky, i domácí bleskově využily svůj útok a ve druhé minutě srovnala stav na 1:1 útočnice Hurtíková. Následně obrana vybojovala míč a Vracov mohl jít znovu do útoku a přidat druhou branku zásluhou Andrei Raiskubové. V šesté minutě se podařilo hostujícím hráčkám snížit na 2:2 a byl to v zápase poslední moment, kdy držely brňanky s domácími vyrovnaný stav.

Třetí útok, třetí branka Vracova, tentokrát se prosadila Romana Gazdová. Získaný míč v obraně vyústil opět brankou, zakončovala z výskoku Hurtíková. Do konce prvního poločasu si domácí hráčky udržovaly náskok tří branek a o poločase vedly 12:9.

Druhý poločas se nesl ve znamení technických chyb, hráčkám často padal míč po nepřesných přihrávkách. Hra se přesouvala z jedné poloviny na druhou, bohužel však breaky hráčky často nevyužívaly a spousta střel končila mimo branku jak domácí, tak hostující brankářky.

V rozmezi 13. až 22. minuty se dařilo zejména útočníci Gazdové, která vstřelila čtyři branky posobě. Hurtíková se nechala svou hráčkou inspirovat a vsítila tři branky po sobě.

Výkon obrany se značně zlepšil oproti minulému zápasu. Zlepšení zaznamenaly zejména bekyně Polanská a záložnice Flajzarová, která vyfaulovávala hostující útočnice ve střelecky nepříjemných úhlech. Standardně dobrý výkon podala brankářka Rausová a záložnice Presová, která se opět obětavě vrhla po několika téměř ztracených míčích. Z tribuny diváku zazněla věta „Jani, jestli takhle budeš pokračovat dál, tak máš Čechy – Morava jisté.“, což výkon Presové ještě víc podtrhuje.

Vracovjanky nakonec udolaly své soupeřky z Moravské Slavie rozdílem sedmi branek a to 26:19.

Za zmínku stojí také standardně nevyrovnaný výkon rozhodčího Šotnera, který neodpískal nebo neviděl mnoho zákroků a přešlapů.

Příští týden v neděli 2. října sehrají holky poslední dva zápasy, s Drakenem A a Drakenem B. Draken je na tom stejně jako Vracov, což znamená, že proběhne bitva o první místo v tabulce a dobrou výchozí pozici pro jarní část soutěžě.