ČlánkyVýsledky

Vracov – Olbramovice, ženy

Vítězná vlna Vracova pokračuje!

V dnešním zápase se domácí Vracovjanky utkali s dosud neporaženým týmem Olbramovic.

Vracov – Olbramovice A 15:9

sestava:

• Rausová Lucie – Flajzarová Silvie, Netopilová Pavlína, Polanská Andrea, Presová Jana – Gazdová Renata, Gazdová Romana, Hurtíková Marcela, Kozumpíková Dora, Raiskubová Andrea

branky:

• Gazdová Romana 5, Hurtíková Marcela 5, Kozumpíková Dora 4, Raiskubová Andrea 1

Již od prvních minut utkání bylo jasno, jakým směrem se bude utkání vyvýjet. Domácím hráčkám se dařilo jak v útoku, tak i v obraně. Po deseti minutách zápasu vedli vracovjanky bezpečným náskokem 5:0. V jedenácté minutě utkání se konečně dokázal prosadit i hostující útok a snížil na 5:1. Nicméně hostující tým tento gól příliš nenakopl a znovu inkasoval. Poločasové skóre se zastavilo hodnotě 10:4.

Druhou polovinu utkání vracovské hráčky dohrávali v poklidu. Dobře hrající obrana s bránkářkou Rausovou nedala hostujícím příliš šancí ke zvrácení zápasu. Trenér Loprais mohl prostřídat všechny hráčky a šetřit síly na druhé utkání s olbramovickým „béčkem“.

Vracov – Olbramovice B 30:18

sestava:

branky:

• Hurtíková Marcela 13, Romana Gazdová 6, Andrea Raiskubová 5, Renata Gazdová 4, Kozumplíková Dora 2

Úvod druhého utkání se nesl v podobném duchu jako ten první. První branku vstřelila do sítě soupeře Andrea Raiskubová. Soupeřky z následujícího útoku srovnali na 1:1, ale v zápětí Raiskubová opět vstřelila gól a vrátila vedení Vracovu na 2:1. Ztrátu několik míču soupeře potrestala nejmladší hráčka Vracova Marcela Hurtíková třema brankami za sebou, stav 5:2.

Soupeřky nestačili domácím hráčkám konkurovat a o poločase bylo jasné, že druhá polovina se bude pouze opět dohrávat. Domácí obrana sbírala jeden míč za druhým, zejména obětavá Jana Presová vybojovala několik míčů. Obraně lze vytknout jen trochu zmatený výkon domácí obránkyně Andrei Polanské ve druhé půli.

Po nečekaně prapodivném výsledku utkání Draken A – Draken B, kdy „áčko“ převálcovalo svou rezervu vysokým brankovým přídělem, musel Vracov vyhrát, alespoň o dvanáct branek pro zachování první příčky o lepší skóre. Dvě minuty před koncem domácí hráčky vedli o deset branek. V posledních sekundách se podařilo holkám zvýšit na kýžený náskok dvanácti branek a uchovat si první příčku před Drakenským „áčkem“.

Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží všechny holky, zejména mladá útočnice Hurtíková se 13 vstřelenými brankami.