ČlánkyVýsledky

ZHP ČR Dorostenky – Stará Ves, 9. března 2013

Vracovské dorostenky se probojovaly na Zimní halový pohár, kde změřily síly s nejlepšími týmy jednotlivých oblastí a především napravily reputaci po ne příliš vydařeném mistrovství v Tymákově.
Do Staré Vsi dorazil Vracov ve značně oslabené sestavě, chyběly útočnice Hurtíková, Polanská a Niklová, v obraně pro zranění chyběla Novotná, na střídačce tak seděli opět téměř jenom trénéři.

Vracov – Litvínov 9:11 (3:6)
Střelci: Vykydalová 4, Jandásková 3, Pekařová 2

Zápas  začal dobře. Holky se ve druhé minutě ujaly vedení 1:0. Soupeř ze svého následujícího útoku vyrovnal. Vinou technických chyb se soupeř ujal vedení 1:3 a až v sedmé minutě se podařilo snížit na 2:3. Do konce prvního poločasu stihl soupeř zvýšit vedení na 3:6.
Do druhého poločasu vletěly holky velmi dobře se snahou rychle obrátit skóre na svou stranu. Částečně se jim to povedlo a snížily na 5:6. Bohužel na víc se již útočnice Vracova nezmohly a Litvínov si do konce zápasu zvládl pohlídat těšné vedení. Obrana fungovala velmi dobře, bohužel útoku se nedařila střelba z vypracovaných střeleckých pozic.

Vracov – Stará Ves 8:12 (4:7)
Střelci: Jandásková 6, Vykydalová 2

Se Starou Vsí se naše holky utkaly nedávno na Severomoravském ZHP, kde dokázaly se soupeřem remizovat. V Troubkách ovšem nebyla jejich nejlepší útočnice, která tentokrát hrála a nejedné obraně dělala velký vítr.
Podobně jako v prvním zápase s Litvínovem i se Starou Vsí holky držely dlouhou dobu krok a prohrávaly jen o jednu branku. Zlom nastal ve 12. minutě, domácí hráčky dokázaly odskočit  do vedení o 3 branky.
V druhém poločase sice vracovské obránkyně osobní hrou dokázaly zastavit soupeřovu střelkyni, ale útoku se vyrovnat skóre nepodařilo. Vracov tak prohrál i své druhé utkání a čekali  jej ještě dva velmi těžcí protivníci.

Krčín – Vracov 22:17 (12:6)
Střelci: Jandásková 9, Vykydalová 5, Pekařová 3

Krčínské dorostenky byly jedny z favoritek celého turnaje, svými fyzickými proporcemi jasně převyšovaly naše hráčky. U některých činil výškový rozdíl dvou hlav.
I přes tento handicap se naše holky statečně rvaly. Krčínské celý první poločas vedly, ale jen těsně. V 11. minutě přišel soupeř na výborný recept na naši obranu. Velmi rychle a precizně zahrané brejkové situace končily jednou brankou za druhou a do konce poločasu odskočil Krčín na propastných 6 branek. O zápase bylo  rozhodnuto.
Naše hráčky nepřestaly bojovat. Začaly hrát na tresty a především Klára Jandásková se stala noční můrou krčínských brankářek – promněňovala jeden trest za druhým a vyhnala krčínskou jedničku z branky. V celém zápase se jí nepovedl pouze jeden trestný hod. Škoda nepovedeného závěru prvního poločasu. Druhý poločas totiž naše holky vyhrály 11:10.

Vracov – Tymákov 1:15 (0:9)
Střelci: Vykydalová 1

Hráčky měly v hlavách určitě poslední měření sil z MČR v Tymákově, kde velkým rozdílem podlehly republikovým šampionkám a napovídal tomu i začátek utkání. Po dvou a půl minutách prohrávaly již 0:3. Naštěstí z holek v obraně spadla nervozita a zjistily, že i s hvězdným tymákovským útokem se dá slušně hrát. Za zbylých 12 minut prvního poločasu dostaly již „jen“ šest branek. Útočnice nemohly najít žádný recept natymákovskou obranou, a když se dostaly ke střelbě, byla z velmi špatného úhlu a končila na první tyčce .
V druhém poločase byl cíl jasný, dostat co nejméně branek a vstřelit vytoužený čestný gól. To se nakonec povedlo Kláře Jandáskové, ale pro přešlap nemohla být branka rozhodčím Malým uznána. Už to vypadalo, že Vracov čestnou branku nevstřelí, ale v čase 11:50 Eliška Vykydalová dokázala rozvlnit tymákovskou síť. Obrana v druhém poločase obdržela o třetinu méně branek. Výsledek sice nebyl nikterak přívětivý, ale zdaleka ne nejhorší, tymákovské podobným výsledkem( kromě Krčína) rozdrtily všechny soupeře.

Březno – Vracov 6:6 (11:14)
Střelci: Jandásková 6, Vykydalová 5, Pekařová 3

Nejdůležitější zápas celého turnaje byl ten poslední. Přestože doposud Vracov nevyhrál žádný zápas, mohl celkově skončit na 4. místě a to za určitých podmínek. Litvínov porazil Vracov, Březno porazilo Litvínov, jestliže by Vracov v posledním zápase porazil Březno, všichni tři zmiňovaní soupeři by měly po dvou bodech a rozhodovala by minitabulka. Ta po důkladném propočítání zněla zcela jasně, chce-li Vracov obsadit čtvrtou příčku, musí porazit Březno a to nejméně o tři branky, výhra o dvě branky by posunula Vracov na páte místo, jakýkoliv jiný výsledek by pro Vracov znamenal opět poslední šesté místo. Hráčky s vidinou bramborového čtvrého místa nastoupily na hřiště bojovně.
Začátek zápasu nevyšel vůbec dobře, soupeřkám se podařilo vsítit první a dokonce i druhou. Vracovjanky prohrávaly 2:0 a vytoužené umístění se začalo pomalu vzdalovat, v tuto chvíli potřeboval Vracov otočit vývoj utkání o pět branek.
Snahu o obrat zahájila Eliška Vykydalová a  v 5. minutě snížila na 2:1, soupeřky ovšem dokázaly okamžitě odpovědět a opět odskočit na dvoubrankové vedení. Až ve 12. minutě se podařilo Monice Pekařové vyrovnat na 4:4.  Soupeřky opět dvakrát dokázaly odskočit o jednu branku, ale v poločase na  na ukazateli svítil výsledek 6:6.
S výhodou výhozu do druhého poločasu nastartoval vracovský útok obrat a po 10 odehraných sekundach druhé půle poprvé vedl 6:7. O necelou minutu později zvýšila na 6:8 Klára Jandásková a vysněna čtvrtá příčka se začínala reálněji rýsovat. Soupečky dokázaly snížit. Zvrat nastal ve 4. minutě Eliška, Monika i Klára přispěly každá po jedné brance a Vracov zrázu vedl 8:12. Čtyřbrankové vedení dokázaly vracovjanky do konce zápasu udržet, v poslední minutě již jen snížily soupeřky na 11:14, tento výsledek však Vracovu plně postačoval.